Regulamin obowiązuje od 24.02.2019.

1. Informacje o firmie

Sklep internetowy działający pod adresem podhalanie.tpn.pl (dalej: Sklep) jest własnością Tatrzańskiego Parku Narodowego, ul. Kuźnice 1, 34-500 Zakopane, NIP: 736-171-53-04.

2. Przyjmowanie zamówienia

Składanie zamówień możliwe jest 24 h/dobę. Sklep zastrzega sobie możliwość chwilowego unieczynnienia Sklepu dla celów konserwacyjnych lub aktualizacji danych.

Po złożeniu zamówienia kupujący otrzyma e-mailem automatyczną odpowiedź potwierdzającą przyjęcie zamówienie. Historia zamówień znajduje się w sekcji „Konto” w zakładce „Historia zamówień”.

Sklep zastrzega sobie możliwość telefonicznego potwierdzenia przyjęcia zamówienia oraz telefonicznej weryfikacji danych kupującego / odbiorcy przesyłki. Sklep zastrzega sobie możliwość anulowania zamówienia w przypadku braku możliwości kontaktu z zamawiającym.

3. Zmiana lub anulowanie zamówienia

Zmiana lub anulowanie zamówienia możliwa jest do chwili wysłania zamówienia. Wprowadzenie zmian w zamówieniu możliwe jest poprzez kontakt z Działem Obsługi Klienta – telefonicznie: 018 20 23 229 lub e-mailem: sklep@tpn.pl

4. Polityka cenowa

Wszystkie ceny w Sklepie podane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Ceny znajdujące się przy oferowanych produktach w chwili składania zamówienia są wiążące i ostateczne. Ceny produktów nie zawierają kosztów przesyłki.

5. Polityka rabatowa

Rabat nie dotyczy kosztów przesyłki. Rabat ogólny nie sumuje się z ofertami specjalnymi typu: pakiety promocyjne, książka tygodnia, szczęśliwa godzina, outlet – chyba, że regulamin danej promocji stanowi co innego.

6.  Faktury

Faktura VAT wystawiana na życzenie kupującego i wysyłana wraz z przesyłką.    

7. Czas dostawy

Zamówienia realizowane są w terminie od 1 do 14 dni roboczych.

Wysyłki realizowane są za pośrednictwem Poczty Polskiej.

8. Koszt dostawy

Koszt dostawy wynosi:
– dla sumy zamówienia do 10,00 złotych – 5 złotych,
– dla sumy zamówienia do 150,00 złotych – 13,00 złotych przy przedpłacie na konto oraz 15,00 złotych przy przesyłce pobraniowej,
– zamówienia powyżej 150 złotych oraz prenumerata kwartalnika Tatry wysyłane są na koszt Sklepu,
– dla przesyłek zagranicznych koszt dostawy wynosi:
    – 32,00 złote dla dostaw na terenie Czech i Słowacji,
    – do pozostałych krajów 56,00 złotych.

9. Formy płatności

Sklep oferuje następujące formy płatności:

  • za pobraniem (zapłata listonoszowi lub kurierowi przy odbiorze przesyłki)
  • przelewem elektronicznym za pośrednictwem systemu rozliczeń Dotpay.eu
  • przelewem bankowym 

10. Zwroty i reklamacje

Zwrotu towaru bez podania przyczyny można dokonać w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Prawo zwrotu przysługuje osobie posiadającej status Konsumenta, w rozumieniu Ustawy o ochronie praw konsumentów. Prawo zwrotu nie przysługuje jednak w przypadku świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone (zgodnie z art. 10 ust. 3 Ustawy o ochronie praw konsumentów). Przyjmuje się, iż w przypadku pobrania ebooka, prawo odstąpienia od umowy w warunkach wyżej opisanych nie przysługuje.

Zwracany towar nie może być używany i pozbawiony fabrycznego opakowania lub w żaden inny sposób zniszczony. Zwrot towaru następuje na koszt Sprzedającego.

Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia Klienta o odstąpieniu od Umowy sprzedaży, zwrócić mu wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszt Dostawy. Sprzedawca może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od Klienta do chwili otrzymania z powrotem Towaru lub dostarczenia przez Klienta dowodu odesłania Towaru, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Jeżeli Klient korzystający z prawa do odstąpienia wybrał sposób dostarczenia Towaru inny niż najtańszy zwykły sposób Dostawy oferowany przez Sprzedawcę, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu Klientowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów.

Reklamacje towarów uszkodzonych rozpatrywane są przez Dział Obsługi Klienta:  telefon 018 20 23 229 lub e-mailem: sklep@tpn.pl

11. Ochrona danych osobowych

„Administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach prowadzonego Sklepu jest Tatrzański Park Narodowy z siedzibą w Zakopanem, Kuźnice 1. Dane osobowe są przetwarzane i chronione zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)(Dz.Urz. UE L 2016, Nr 119, s. 1), dalej:  RODO, ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2018 r., poz. 1000), dalej:  UODO, a także innymi aktami normatywnymi prawa krajowego oraz Unii Europejskiej.  Dane osobowe zbierane są jedynie w celu rejestracji konta na stronie internetowej Sklepu i realizacji zamówienia oraz realizacji  praw i obowiązków administratora związanych z zamówieniem. Usunięcie konta na stronie internetowej Sklepu i związanych z nim danych osobowych jest możliwe po uprzednim kontakcie z administratorem za pośrednictwem adresu e-mail:  sklep@tpn.pl. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania i ochrony danych osobowych znajdują się w zakładce Polityka prywatności. Obowiązek informacyjny zgodnie z art. 13 RODO realizujemy w trakcie rejestracji konta w Sklepie albo podczas składania zamówienia bez rejestracji konta.”    

12. Kody rabatowe

Kody rabatowe uwzględniane są na wszystkie produkty dostępne w sklepie, lub produkty wskazane w opisie promocji. 

13. Zmiana regulaminu

Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany treści niniejszego regulaminu bez uprzedzenia.

Kup
książkę